W Korei wystartuje więcej sztafet? Dużo zależy od PZP

sztafety na Mistrzostwach Świata w pływaniu - polska kadra

Nawet 22 zawodników z naszego kraju może w lipcu wystartować w pływackich mistrzostwach świata w Gwangju.

Jak już pisaliśmy wcześniej podczas niedawno zakończonych mistrzostw Polski seniorów w pływaniu, kwalifikacyjne minima na letnie mistrzostwa wywalczyło 11 zawodników.

Łatwo nie będzie

Kadra na pewno będzie liczniejsza. A to z tego powodu, że część pływaków poleci do Azji rywalizować w sztafetach, które w MŚ będą niezwykle istotne. Dają one bowiem możliwość zapewnienia sobie przepustki na igrzyska olimpijskie w Tokio. W każdej z olimpijskich konkurencji drużynowych prawo startu w najważniejszej imprezie czterolecia zapewni sobie 12 najlepszych zespołów. Szansami będą zbliżające się mistrzostwa Europy i mistrzostwa świata juniorów. Dzięki Polskiemu Związkowi Pływackiemu do Korei Południowej może pojechać większa liczba sztafet.

Ile? Może się więc okazać, że w Gwangju zobaczymy aż sześć polskich sztafet. Swoich przedstawicieli Polska mieć będzie nie tylko na 4×100 m kraulem u pań i panów. Zarząd PZP musi jednak szybko podejmować decyzje. Już w środę kadrowicze mają zaplanowane badania w Warszawie, a 29 maja wylatują na drugie w tym roku zgrupowanie na Teneryfę. 

Tak może wyglądać kadra na MŚ

Kobiety: Weronika Hallmann*, Zuzanna Herasimowicz, Marta Klimek*, Aleksandra Knop*, Dominika Kossakowska*, Paulina Nogaj*, Alicja Tchórz, Katarzyna Wasick, Aleksandra Polańska*.

Mężczyźni: Konrad Czerniak, Przemysław Gawrysiak*, Jan Hołub*, Paweł Juraszek, Jan Kałusowski*, Radosław Kawęcki, Jakub Kraska*, Kacper Majchrzak, Tomasz Polewka, Jakub Skierka, Dawid Szwedzki, Jan Świtkowski*, Wojciech Wojdak.

*zawodnicy bez indywidualnego minimum na mistrzostwa świata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *