Bardzo udane mistrzostwa Polski

Najlepsi polscy pływacy i pływaczki podczas zawodów w Olsztynie zagwarantowali sobie udział w mistrzostwach świata w Korei Południowej.

11 indywidualnych kwalifikacji na MŚ w Gwangju, które odbędą się w dniach 21-27 lipca i cztery pobite rekordy kraju. Tak wygląda bilans pływaków po mistrzostwach Polski w Olsztynie.

Bez problemów

Bez najmniejszych kłopotów kryteria narzucone przez Polski Związek Pływacki wypełnili: Radosław Kawęcki, Wojciech Wojdak, Paweł Juraszek, czy Katarzyna Wasick. Ta ostatnia była jedną z głównych bohaterek rywalizacji w Olsztynie. Mieszkająca na co dzień w USA pływaczka przyczyniła się do trzech z czterech rekordów kraju, które zostały pobite podczas zawodów. Dwa poprawiła sama (na 50 i 100 m stylem dowolnym), a trzeci wraz z koleżankami w sztafecie 4×100 m kraulem. Podczas lipcowych MŚ 27-latkę na pewno będzie stać na walkę o finał na 50 m kraulem.

Wyniki Mistrzostw Polski w pływaniu

Słabsza końcówka

Mistrzostwa na pływalni w Olsztynie rozpoczęły się w środę i trwały przez pięć kolejnych dni aż do niedzieli. Udane były pierwsze dni zawodów, gdy zawodnicy regularnie osiągali minima. W weekend niestety już żadnemu z zawodników nie udało się wywalczyć przepustki do Korei Południowej, ale i tak należy być zadowolonym z reprezentantów, którzy w lipcu pojadą do Gwangju, bo z pewnością jeszcze nie byli i nie są w najlepszej formie. Ta ma przyjść właśnie latem na mistrzostwa świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *