Mistrz olimpijski w pływaniu wrócił po zawieszeniu

Amerykański pływak Ryan Lochte wystartował w zawodach US Open w Nowym Jorku. Był to jego pierwszy oficjalny występ po dziesięciu miesiącach dyskwalifikacji za niewłaściwe zachowanie podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Awantura na stacji benzynowej

Pływak z USA był bohaterem zamieszania podczas igrzysk olimpijskich. Pewnego razu Lochte wracał taksówką z imprezy wraz z trzema kolegami z kadry. Grupa zatrzymała się na stacji benzynowej, gdzie zdewastowła łazienkę i wdała się w przepychanki z ochroniarzami. Lochte po incydencie poinformował na antenie telewizji NBC, że auto zostało zatrzymane przez uzbrojonych mężczyzn z mundurach, którzy obrabowali pasażerów, grożąc im bronią. Prawda wyszła jednak na jaw, gdy służby w Brazylii dotarły do nagrania wideo z kamery na stacji benzynowej. Lochte przeprosił, ale nie uchroniło go to od zawieszenia nałożonego przez Amerykańską Federacją Pływacką. Musiał ponadto zapłacić sto tysięcy dolarów grzywny i stracił kontrakty z kilkoma sponsorami. Co ciekawe brazylijski sąd oddalił wszystkie zarzuty.

Feralne zdjęcie pływaka z USA

To nie pierwsze kłopoty tego zawodnika. Dwunastokrotny medalista igrzysk olimpijskich i osiemnastokrotny mistrza świata miał problemy przez zdjęcie opublikowane na Instagramie. Amerykańska Agencja Antydopingowa wszczęła postępowanie wobec pływaka po tym, gdy Lochte podzielił się z fanami zdjęciem, pokazującą jak przyjmuje kroplówkę. Jak mówił Lochte, znajdowała się w niej witamina B. Zgodnie z przepisami Międzynarodowej Agencji Antydopingowej (WADA) sportowcy w ciągu dwunastu godzin nie mogą przyjąć więcej niż 100 mililitrów zastrzyków lub kroplówek, o ile nie mają na to pozwolenia lub nie są objęci hospitalizacją. Został za to zawieszony.

Marzy o kolejnych medalach w pływaniu

Ryan Lochte namiesza wciąż głodny medali w pływaniu

35-latek powrócił na basen i zajął piąte miejsce na 100 m stylem grzbietowym w zawodach US Open w Nowym Jorku. Lochte uzyskał wynik 55,16. Zwyciężył Rosjanin Arkadij Wiatczanin – 53,91. Najbliższym celem Amerykanina jest zakwalifikowanie się na Igrzyska Olimpijskie w Tokio 2020. Jeśli to się uda, to zawodnik będzie chciał za rok zdobyć kolejny medal olimpijski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *